2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontroll och service av trycksatta anordningar, kompressorer samt blåsmaskiner 2025
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå kommuns, Lumires och Luleå Hamns behov av kontroll och service av trycksatta anordningar, kompressorer samt blåsmaskiner.
Intern identifierare: KLF 2025/662
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kontroll och service av trycksatta anordningar, kompressorer samt blåsmaskiner 2025