433531-2021 - ResultatSverige-Hämösand: Kommunikationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörselteknisk utrustning
Referensnummer: 2 STO-2020/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32570000 Kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för hörselteknisk utrustning till myndighetens skolor och övrig verksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32331300 Utrustning för ljudåtergivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bodypack, handhållen mik, laddare och stationär mottagare, hel systemlösning
Del nr: 2
32342410 Ljudutrustning
Handhållen mik med PTT och stationär mottagare , hel systemlösning
Del nr: 3
32351300 Tillbehör till audioutrustning
Svanhalsmikrofon och mottagare, hel systemlösning
Del nr: 4
32552160 Telefoner för hörselskadade
Stationär sändare och portabel mottagare, hel systemlösning
Del nr: 5
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Mikrofoner och portabel högtalare med inbyggda mottagare, hel systemlösning
Del nr: 6
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Portabelt system, en mikrofon och nio mottagare, hel systemlösning
Del nr: 7
Trådanslutet system med svanhalsmik och server
Del nr: 8
Slingförstärkare för perimetersystem och okorrelerade system
Del nr: 9
Visualisering slingfält
Del nr: 10
Rackskåp
Del nr: 11
Högtalare, mixer, slutsteg
Del nr: 12
Foliekabel