433532-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Telekommunikationsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1078 Stadsnätprodukter Telge Nät AB
Referensnummer: TI 2021-1078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32500000 Telekommunikationsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser aktiva produkter i accessnätet för Telge Nät AB Stadsnät. Denna upphandling omfattar ej aktiv utrustning i core nätet.
Upphandlingen omfattas inte av LOU eller LUF men beställaren tillämpar LOU-principer i valda delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32412000 Kommunikationsnät, 32420000 Nätutrustning, 32422000 Nätkomponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen