433538-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och skor
Referensnummer: UH 2020/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av arbetskläder och skor till Uppsala universitet för personal som utför lokalvård samt arbetar i vaktmästeri, trädgård, reception m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18141000 Arbetshandskar, 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18330000 T-tröjor och skjortor, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen