433550-2025 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Nybyggnad av Vallargärdets skola, förskola och idrottshall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnad av Vallargärdets skola, förskola och idrottshall
BeskrivningEntreprenaden avser nybyggnation av Vallargärdets skola, förskola och idrottshall. Skolan, förskola och en fullstor idrottshall byggs som en enda byggnad. Rivning av befintliga byggnader och anläggningar på plats ingår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100198:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola