43357-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Modulmöbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
JIT-/Modul-skåp SLL290
Referensnummer: FSN 2021-0094
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39151300 Modulmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Moduluppbyggt förrådssystem som används av sjukhusen för förbrukningsmaterial och läkemedel efter två-facks-/kanban-princip, bestående av väggfasta och mobila skåp, hurtsar och öppna hyllsystem, s.k. reoler. Inredningen i form av korgar, backar, hyllplan, skiljeväggar, mm. behöver hela tiden anpassas till varorna som varierar i storlek och format och kunna omfördelas i skåpen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen