Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Fastighetsjour
Referensnummer: 19/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Av Strängnäs Kommun helägda bolagen Strängnäs Bostads AB (SBAB) och Strängnäs Fasighets AB (SFAB) genomför upphandling inom kategorin Fastighetsjour och välkomnar härmed entreprenörer att inkomma med anbud
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen