433707-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Kil: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: UH-2019-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Detta avtal omfattar följande revisionstjänster:
1) Certifierad kommunal revisor och Auktoriserad revisor till Kils kommun
2) Sakkunniga biträden till Kils kommuns förtroendevalda revisorer
3) Sakkunniga biträden till lekmannarevisorerna i de kommunägda bolagen
4) Auktoriserade revisorer enligt Aktiebolagslagen till de kommunägda bolagen
Avtal avseende revisorstjänster för de kommunala bolagen samt Avtal avseende revisorstjänster för Kils kommun.
Kommunens kontaktperson för avtalet är Bengt Kjellberg, 0703-797200 eller bengt.kjellberg@telia.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen