433735-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbandsmaterial
Referensnummer: VF2020-00036
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Intresseanmälan till upphandlingen av förbandsmaterial.
Leverantörer som tillhandahåller utrustning och förbrukningsmaterial till förbandsmaterial och som är intresserade av upphandlingen är välkomna att ta kontakt med ansvarig upphandlare för företags- och produktpresentation.
Varuförsörjningen
Fredrik Johansson
fredrik.johansso@regionuppsala.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Olika Produktgrupper
Del nr: Olika Produktgrupper
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen