Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaluation of Sida's support to Peace-building in Conflict and Post-Conflict Contexts.
This assignment concern evaluation of Sida's support to Peace-building in Conflict and Post-Conflict Contexts. The purpose of the evaluation is to systematise lessons learned from peace-buildning practice.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73220000 Utvecklingsrådgivning, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
This assignment concern evaluation of Sida's support to Peace-buildning in Conflict and Post-Conflict Contexts. The purpose of the evaluation is to systematise lessons learned from peace-buildning practice.