43382-2022 - ResultatSverige-Luleå: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildplattescanner Folktandvården Region Norrbotten
Referensnummer: 21/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bildplattescanner för leverans till Folktandvården inom Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen