2. Förfarande
Förfarande
Titel: Specialist Additiv tillverkning 2025
Beskrivning: Högskolan önskar teckna ramavtal med en leverantör som kan tillhandahålla en konsult inom produktionsteknik med spetskompetens inom områden: -Additiv tillverkning med laser och tråd som tillsats (LMDw) -LMDw erfarenhet med rostfria stål, Ni-basmaterial och Titanlegeringar -In-situ monitorering och reglering av LMDw processen -Robotprogrammering och processberedning -Industriella PLC system. Huvuddelen av arbetet ska utföras på plats på Högskolan i Trollhättan och i samarbete med högskolans personal.
Intern identifierare: HV 2024/792
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000