Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion.
Referensnummer: UH-2015-51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Universitetet avser att upphandla filmproduktion av marknadsföringskaraktär. Syftet med dessa filmproduktioner kan variera men det kan gälla till exempel att rekrytera studenter eller locka publik till ett evenemang.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen