Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utställningsproduktionsbolag
Referensnummer: 2.4-2019-1420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92521100 Utställningstjänster i museer
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima och transporthistoriska museer (SMTM) har för avsikt att upphandla ramavtal avseende tjänsterna projektledning, utställningsproduktion, formgivning och design av analoga och/eller digitala hands-on-stationer för utställningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212941 Programvaruutvecklingstjänster för formgivning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen