434003-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Sand
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för vintersand och andra fraktioner – distrikt Sydväst och Sydöst.
Referensnummer: 2017-20045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14211000 Sand
II.1.4.
Kort beskrivning
Efterfrågade tjänster:
— Hyra av sandfickor/sandcontainers;
— Utkörning och intagning av sandfickor/sandcontainers;
— Leverans och fyllning av halkbekämpningsprodukter; vintersand och andra fraktioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113910 Material för vinterväghållning, 45233141 Väghållning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen