See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Synhjälpmedel (Sydöstra-Ö)
Beskrivning: Upphandlingen avser synhjälpmedel, vita käppar, Daisyspelare och talande fickur.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38624000 Synhjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stödkäpp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Markeringskäpp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Teknikkäpp hopfällbar enkel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Teknikkäpp hopfällbar avancerad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Teknikkäpp teleskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Teknikkäpp teleskop ultralätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Daisyspelare stationär
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Talande fickur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117389:Lot:8