434024-2019 - ResultatSverige-Malmö: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-systemstöd för insamling, uppföljning och redovisning av driftmedia
Referensnummer: SN-2019-1003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende Tjänsten IT-systemstöd för insamling, uppföljning och redovisning av driftmedia, drift, underhåll och support. I Tjänsten ingår att ansvara för implementering genom ett införandeprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48614000 Datainsamlingssystem, 48810000 Informationssystem, 72222300 IT-tjänster, 72224100 Planering av systemimplementation, 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen