434039-2019 - ResultatSverige-Söderhamn: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknads- opinions- medarbetar- och attitydundersökningar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Undersökningstjänster som Nöjd-kund-, Medarbetar-, publik-, attityd- och trafikundersökningar. Upphandlingen består av 4 delområden: Medarbetarundersökning, undersökningsverktyg inkl support, undersökningstjänst genom applikation, samt undersökning m h a undersökningsföretag, för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
OBS! Tider och omfattning kan ändras fram till annonsering av fullständigt upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311210 Telefonundersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79313000 Resultatuppföljning, 79315000 Sociala undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar, 79342311 Undersökning av kundtillfredställelse
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen