434133-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Programvara för bibliotek
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bibliotekssystem till Norrköpings kommuns grundskolebibliotek
Referensnummer: KS 2020/0461
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörer inbjuds till upphandling av bibliotekssystem.
Upphandlingen avser ett gemensamt bibliotekssystem för samtliga kommunala grundskolor i Norrköpings kommun med extern drift.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48160000 Programvara för bibliotek, 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen