434286-2021 - ÄndringSverige-Kalmar: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - grossist
Referensnummer: 2021-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser beställarens behov av ett grossistsortiment av livsmedel enligt för enheter inom skolverksamhet, servicehus, centralkök, förskolor m.fl. Samtliga samverkanskommuner och förbund ingår.
Kontaktpersoner
Kontaktperson för upphandlingen:
Namn: Anja Thörnell, upphandlare
tfn: 0480-45 05 54
e-post: anja.thornell@kalmar.se