434330-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar – Entreprenadtjänster Mark VA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenadtjänster Mark VA
BeskrivningEntreprenadtjänster Mark VA. Se upphandlingsdokument för ytterligare information.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115972:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar