Digital arbetsplats (dator och mobil) plus viss support.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av digital arbetsplats som tjänst, inklusive viss support (cirka 50 ärenden per månad). Upphandlingen avser en period på 3 plus 3 år, och avser 80 användare, dvs. alla anställda vid myndigheten Statskontoret.