434377-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Arbetskläder till omsorgen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder till omsorgen
BeskrivningVälkomna att lämna anbud i upphandling av arbetskläder till omsorgen! Här ges ni möjligheten att få leverera arbetskläder till omsorgspersonal i sju dalakommuner. Vi hoppas att ni finner upphandlingen intressant och ser fram emot tidig dialog med er.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94138:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder
Optioner
Beskrivning av alternativen24 månader