434378-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Primärbatterier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Primärbatterier till bojar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud avseende tecknande av ramavtal, för att mot avrop utföra leverans av primärbatterier att användas i SjöV:s sjösäkerhetsanstalter i form av fast förankrade flytbojar. Denna förfrågan avser primärbatterier i varierande storlekar mellan ca 1 800 Wh upp till drygt 17 000 Wh per batteri.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31420000 Primärbatterier, 31440000 Batterier
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.