43439-2018 - ÄndringSverige-Mora: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tuvan i Mora, Nybyggnation av flerbostadshus
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Morastrand AB i Mora har för avsikt att upphandla ett nytt flerbostadshus med 39 lägenheter inom det befintliga området Tuvan i Mora med fastighetsbeteckning Öna 332:1