434409-2016 - ResultatSverige-Kungsbacka: Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvårdsmaskiner inklusive service och reparation.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kungsbacka kommun avser med denna upphandling att tillgodose behovet av lokalvårdsmaskiner inklusive service, reparationer och reservdelar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))