434450-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande) – GIS-plattform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGIS-plattform
BeskrivningVästerås stad, stadsbyggnadsförvaltningen, bjuder härmed in leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandling av en GIS-plattform. Upphandlingsförfarandet är ett förfarande i två steg, vilket innebär att Västerås stad genomför en kvalificering av de inkomna ansökningarna (och en eventuell selektering) och bjuder därefter in tre leverantörer att lämna anbud.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98227:Lot:1