434504-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Larmövervakningstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm – Larmmottagning.
Referensnummer: 16/130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mottagande och vidarebefordran av trygghetslarm inom Jönköping och Habo kommun samt lämnande av statistik.
Tjänsten avser ingen hårdvara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen