434507-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostad med särskild service (LSS) i Uppsala 4(5).
Referensnummer: OSN-2017-0558
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av 4 stycken LSS-boenden i Uppsala. Upphandlingen utgör en av 5 upphandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hjortrongatan
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift av LSS-boende Hjortrongatan.
Mariedalsgatan
Del nr: 2
Drift av LSS-boende Mariedalsgatan.
Södra Tibble 102
Del nr: 3
Drift av LSS-boende Södra Tibble 102.
Södra Tibblevägen 12
Del nr: 4
Drift av LSS-boende Södra Tibblevägen 12.