Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresobjekt skollokaler Nynäshamn
Referensnummer: SUN 2020-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser verksamhetslokaler för skolverksamhet. Tillträde till hyresobjektet ska vara senast i december 2020. Anbudsgivaren, dvs. hyresvärden, ska åta sig att i egen eller förhyrd fastighet, tillhandahålla verksamhetslokaler för skolundervisning enligt krav på skollokaler samt äga och förvalta hyresobjektet under hyrestiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder, 70332000 Tjänster avseende fast egendom som inte används för bostadsändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen