2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för tekniska konsulttjänster, besiktning bygg-och anläggningsprojekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar dels Huvudbesiktningsman, dels besiktningsman inom i upphandlingsunderlaget angivna fackområden.
Intern identifierare: SBN24.472
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
Ytterligare klassificering (cpv): 71315400 Byggnadsinspektion, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000