434713-2016 - ResultatSverige-Knivsta: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning och allmän el.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Knivsta.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser en entreprenad som omfattar tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll avseende offentlig belysning och allmän el för anläggningar inom Knivsta kommun. I kontraktsarbetena ingår vidare planerat underhåll samt nyanläggning/-installation av nya belysningspunkter och armaturer på befintliga belysningspunkter, för avrop.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31527200 Utomhusbelysning, 31527260 Belysningssystem, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.