434716-2019 - ResultatSverige-Umeå: E-postleverantörer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
In- och utdatatjänster
Referensnummer: UE-2018-0696-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72412000 E-postleverantörer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två delområden indatatjänster och utdatatjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 Indatatjänst
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72412000 E-postleverantörer, 48223000 Programvara för elektronisk post, 48811000 System för elektronisk post, 72212312 Programvaruutvecklingstjänster för elektronisk publicering, 79999000 Skanning och fakturering, 48444100 Faktureringssystem, 79820000 Trycktjänster, 79824000 Tryckning och distribution, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 2 Utdatatjänst
Del nr: 2