434722-2016 - ResultatSverige-Jönköping: Skogsavverkning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avverkningstjänster och Virkesförsäljning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 27: Övriga tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser Gallring- och slutavverkningsuppdrag samt skogsvård inkluderande markberedning, plantering och röjning. Avverkande part förutsätts köpa virket.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
77210000 Skogsavverkning, 77200000 Skogstjänster, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231600 Skogsplantering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.