Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Containertransport grovavfall från ÅVC till Väddika.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östhammar.
Nuts-kodSE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Transportera containrar av sorterat grovavfall från återvinningscentraler inom Östhammars kommun till Väddika avfallsanläggning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90510000 Avfallshantering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.