2. Förfarande
Förfarande
Titel: TF Utemiljö Sollentuna sjukhus m.fl., Danderyds sjukhus och Norrtälje sjukhus
Beskrivning: Upphandlingen omfattar teknisk förvaltning utemiljö för Sollentuna sjukhus m.fl., Danderyds sjukhus och Norrtjälje sjukhus. Se upphandlingsföreskrifter för mer information. Upphandlingen är indelad i tre entreprenadområden (EO). EO1. Sollentuna sjukhus, Jakobsbergs sjukhus och Löwenströmska sjukhus EO 2. Danderyds sjukhus EO 3. Norrtälje sjukhus Anbud kan lämnas på en eller flera entreprenadområden. Upphandlingen kommer att resultera i tre separata kontrakt, alltså ett för varje entreprenadområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116604:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser