2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemtekniker inom applikation, server och cloud
Beskrivning: Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende systemtekniker inom arbetsplats. Upphandlingen omfattar systemtekniker för kortare uppdrag inom applikation, server och cloud. Till det kommer inställelseavtal i händelse av större incidenter inom området. Upphandlingen syftar till att ge Beställaren möjlighet att avropa kortare arbeten i Beställarens driftmiljö samt avropa inom inställelseavtal vid akuta driftstörningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129706:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72226000 Konsulttjänster för leveranskontroll av systemprogram, 72246000 Konsulttjänster för system, 72266000 Programkonsulttjänster