434972-2019 - KonkurrensutsättningSverige-SÖDERTÄLJE: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till renovering Amiralen 2
Referensnummer: 170940
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge Bostäder inbjuder systemleverantörer att inkomma med ansökan gällande denna upphandling av fastigheten Amiralen 2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45320000 Isoleringsarbeten, 71314310 Tjänster avseende värmeisolering av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen