Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd inom Stödprojekt för SamspEL
Referensnummer: 2020-4721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultstöd inom projekt för SamspEL.
Den övergripande tjänsten som efterfrågas är aktiviteter som ökar effektiviteten, kvaliteten och nyttiggörande av forsknings och innovationsresultat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning, 73110000 Forskning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen