See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning Falun 2
Beskrivning: Vinterväghållning inom gatunätet i Falu kommun tätort samt gång- och cykelvägar i centrum. Upphandlingen omfattar flera grupper av maskiner/fordon med respektive utan beredskapsersättning, se inledning i upphandlingsunderlaget. Anbudsgivare kan lämna anbud för en eller flera maskiner/fordon. Avtalet omfattar resurser för vinterväghållning på kommunala gator och vägar under arbetsledning av Falu kommuns personal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Grupp 1.1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 1.2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 1.3--1.7 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 1.3--1.7 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Grupp 1.3--1.7 maskin 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Grupp 1.3--1.7 maskin 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Grupp 1.3--1.7 maskin 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Grupp 1.8--1.9 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Grupp 1.8--1.9 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Grupp 1.10--1.11 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Grupp 1.10--1.11 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Grupp 1.12--1.14 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Grupp 1.12--1.14 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Grupp 1.12--1.14 maskin 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Grupp 1.15
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Grupp 1.16
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Grupp 2.1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Grupp 2.2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Grupp 2.3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Grupp 2.4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Grupp 2.5--2.7 - maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Grupp 2.5--2.7 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Grupp 2.5--2.7 maskin 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 6
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 7
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 8
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Grupp 2.8--2.16 maskin 9
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Grupp 2.17--2.18 maskin 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Grupp 2.17--2.18 maskin 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134101:Lot:34