435129-2025 - Resultat
Sverige – Social omsorg med inkvartering – TI 2024-1286 Bostad med särskild service vuxna LSS 9§9p
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1286 Bostad med särskild service vuxna LSS 9§9p
BeskrivningSödertälje kommun upphandlar bostad med särskild service LSS 9§9p. Det avser både grupp- och servicebostad.
Intern identifierare24/138
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs enligt bestämmelserna i 19 kap. lagen (2016:1145) om offentlig upphandling. Enstegsförfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
Ytterligare klassificering (cpv): 85311200 Social omsorg för handikappade
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000