435177-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lavinprognostjänster – Områdesansvar och fältobservationer Västra Vindelfjällen
Referensnummer: NV-00676-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder er att inkomma med anbud gällande upphandling avseende konsultuppdrag för lavinprognostjänster. Upphandlingen omfattar Lavinprognostjänster Områdesansvar och fältobservationer Västra Vindelfjällen
Naturvårdsverket har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71351610 Meteorologi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning