435232-2023 - ResultatSverige-Märsta: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmateriel och säkerhetsbesiktningar
Referensnummer: UH-2023-97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp efter avrop av idrottsutrustning för inom- och utomhusbruk till Sigtuna kommuns sportanläggningar och idrottshallar. Avtalsperioden är 2 (två) år med möjlighet till förlängning ett + ett (1 + 1) år. Ramavtal tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning av upphandlingen framgår av upphandlingsdokumenten.