Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd
Referensnummer: UH-2017-133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av husgeråd till Boxholms, Mjölby, Motala, Vadstena, Ydre och Ödeshögs kommun samt Ödeshögsbostäder AB. Successiva avrop av varierande omfattning kommer att ske under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39241120 Köksknivar, 39221210 Tallrikar, 14820000 Glas, 39240000 Bestick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen