Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återförsäljare av ProTools samt tillhörande tjänster
Referensnummer: 19/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48521000 Programvara för musik- eller ljudredigering
II.1.4.
Kort beskrivning
För att tillgodose behovet av löpande inköp av kompletterande produkter och tjänster avser bolagen att upphandla detta som ett ramavtal för Pro-Tools utrustning samt tillhörande tjänster
Upphandlingen avser ej service och supportavtal
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48520000 Programvara för multimedia
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen