See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd Qlik
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom Qlik‑utveckling kopplat till individbaserad systematisk uppföljning (ISU) och forskningsrelaterade visualiseringsprojekt. Uppdraget omfattar utveckling, analys, datamodellering och visualisering av individdata inom socialtjänsten, i nära samarbete med forskare, analytiker och verksamhetsrepresentanter. Arbetet sker i en miljö där känsliga personuppgifter hanteras och där dataskydd, metodologisk noggrannhet och förståelse för socialtjänstens processer är centrala .
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129796:Lot:1