435381-2022 - ResultatSverige-Enköping: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult, bygg- och projektledning, ramavtal
Referensnummer: TF2021/947
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget kan komma att omfatta ett flertal roller i olika skeden.
- Projektledning
- Utredning
- Projekteringsledning
- Bas P
- Byggledning
- Bas U
- Kontrollansvarig
- Besiktningsman
- Biträdande besiktningsperson
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen