Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Projektör VA, Gata, Park och Geoteknik 2022
Referensnummer: Ks 1143/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalstiden pågår under fyra (4) år från avtals tecknande, med möjlighet för upphandlande myndighet att, tidigast efter ett (1) år, säga upp avtalet med minst sex (6) månader.
Upphandlingens syfte är att säkerställa beställarens behov vad gäller konsulttjänster inom området projektring. Av förfrågningsunderlaget framgår de krav och förutsättningar som gäller för upphandlingen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalstiden pågår under fyra (4) år från avtals tecknande, med möjlighet för upphandlande myndighet att, tidigast efter ett (1) år, säga upp avtalet med minst sex (6) månaders varsel.