Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildning Avesta kommun
Referensnummer: 2019-000115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Grundläggande- och gymnasial komvux samt yrkesutbildningar inom Vård och omsorg (VO) samt Barn och fritid (BF). Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett av områdena eller båda.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen