435390-2022 - ResultatSverige-Boden: Sanering av anläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering 2022
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser akuta och planerade saneringsarbeten i aktuellt fastighetsbestånd som förvaltas av Stiftelsen Bodenbo. Saneringsarbeten innefattar saneringsarbeten av saneringstekniker, luktsanering samt asbest in- och utvändigt i allmänna utrymmen, lägenheter, lokaler och utemiljö. Saneringsarbeten med fast timpris kommer att avropas fortlöpande under ramavtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262660 Asbestsaneringsarbete, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen